Nejčastější dotazy


Proč bych měl změnit dodavatele plynu?

Změnit dodavatele se rozhodně vyplatí, protože ceny plynu u všech dodavatelů nejsou rozhodně stejné. Abyste ušetřili co nejvíce, musíte se hlavně zorientovat v nabídce na trhu. Není vhodné sáhnout hned po prvním produktu, který je levnější. Ceníky plynu se totiž výrazně odlišují. Pokud si pečlivě zmonitorujete všech dodavatelů, určitě ušetříte.


Může si dodavatele plynu změnit každý?

Ano, změna dodavatele plynu je možná ve všech případech. Svého dodavatele plynu si mohou zákazníci zvolit již od roku 2007. A protože mají dodavatelé různé ceny, dostávají tím zákazníci možnost za plyn ušetřit.


Co se pro mě jako pro zákazníka změní?

Samozřejmě vám klesne cena zemního plynu, kterou musíte platit. Ovšem kromě nižších faktur, které budou chodit od jiného dodavatele plynu, se pro vás nezmění nic. Žádné zásahy do rozvodové soustavy, žádná změna plynoměru.


Musím při změně dodavatele měnit i plynoměr?

Ne, plynoměr vám zůstane stejný, jelikož změna probíhá pouze "na papíře" a nic jiného proto nemusíte měnit.


Zaplatím za změnu dodavatele nějaké poplatky?

Ne, celá změna dodavatele je prováděna bezplatně. Ve střehu byste akorát měli být ve chvíli, kdy chcete odejít od dodavatele plynu, u něhož máte smlouvu na dobu určitou. Mohl by po vás požadovat sankční poplatek za předčasné ukončení smlouvy.


Jak dlouho bude změna dodavatele trvat?

Jakmile podepíšete smlouvu, uděláme vše potřebné k tomu, abyste mohli odebírat plyn od výhodnějšího dodavatele. Vy už se nemusíte o nic starat. Samotná změna dodavatele je vyřízena během 10 pracovních dnů, ale je potřeba vzít v potaz i výpovědní lhůtu stávajícího dodavatele, která bývá obvykle 3 měsíce.


Musím změnu ohlašovat svému stávajícímu dodavateli plynu?

Ne, o výpověď a kontakt s vaším současným dodavatelem plynu se již nemusíte starat. Provede to za vás váš nový dodavatel plynu.

Získejte levný plyn

Pomocí naší snadné kalkulačky můžete provést porovnání cen plynu. Z výsledků už si sami uděláte představu, zda je pro vás změna dodavatele plynu výhodná. Pokud jste se rozhodli pro levný plyn, nemusíte sami nic řešit. Se vším vám pomůžeme. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a počkat na zavolání našeho operátora. Ten vám zodpoví veškeré dotazy a poradí jak vyplnit smlouvy. Nenabízíme tedy pouhé srovnání cen plynu, ale poskytneme vám i pomoc a odborné rady.

Ptáte se proč levný plyn vůbec řešit, co vám změna dodavatele plynu přinese? Odpověď je jednoduchá, především ušetříte. Ceny plynu u všech dodavatelů se totiž od sebe zcela zásadně liší. Snadno tak můžete ovlivnit částku za energii, kterou vidíte na faktuře.


Pokud vás zajímá, jak ušetřit na elektřině vyzkoušejte naše online porovnání cen elektřiny a ušetříte. Není nic jednoduššího než zadat údaje do online kalkulačky a ihned vidíte srovnání cen elektřiny od všech českých dodavatelů.